Популярність Python

Популярність Python

Давайте знайомитись з мовою програмування Python.

Python – одна з найпростіших і тому популярних мов програмування для входу в професію.

Це саме та мова, з якої варто починати вивчати програмування.

У Python «людський» синтаксис: немає зайвої кількості скобочок, стрілок і інших спеціальних символів.

Завдяки своїй простоті і елегантності, Python дозволяє новачкам не вникати у величезну кількість складних програмних понять і конструкцій, властивих іншим мовам.

Популярність Python пояснюється не тільки тим, що її легко вивчати, а й реальними перевагами мови в сенсі професійного застосування для вирішення складних проблем автоматизації.

Python, як інструмент швидкої і відносно недорогий розробки, став дуже популярний серед стартапів. Тобто там, де ідею потрібно втілити максимально швидко і просто.

Python – це мова загального призначення, до того ж може розширюватися за допомогою мов C і C ++.

Мова програмування Python гнучка, сучасна та популярна мова, яка використовується практично у всіх областях нового покоління. Python використовують для аналізу даних, в розробці WEB-додатків, ігор, програм та скриптів з автоматизації та системного адміністрування, для написання чат-ботів та штучного інтелекту. Мова з величезною кількістю готових якісних модулів на всі випадки життя, що дає можливість не винаходити колесо на кожному кроці.

Сфери застосування Python: машинне навчання, штучний інтелект, робототехніка, бек-енд веб-розробка, інженерія даних, скрипти автоматизації, десктопні клієнти, а також програмування мікроконтролерів.

З іншого боку, мови програмування, яка підходить для всього без виключення, не існує. Наприклад, розробка операційних систем або драйверів на Python – погана ідея із-за обмеженості у продуктивності, багатопоточності, відсутності безпечної системи типів.

Ось декілька цікавих фактів про Python.

Деякі з положень з Дзен Python Тіма Петерса, в якому сформульована філософія мови:

  • Просте краще, ніж складне
  • Складне краще, ніж заплутане
  • Практичність важливіша за бездоганність
  • Помилки ніколи не повинні замовчуватися
  • Якщо реалізацію складно пояснити – ідея погана.
  • Зараз краще, ніж ніколи

Основний текст Дзен Python опубліковано на офіційному веб-сайті.

Мова програмування Python названа не на честь пітонів.

Хоча іконки файлів являють собою зміїну голову -іІм’я мови автор Гвідо ван Россум вибрав через те, що був шанувальником Британського комедійного скетч-серіалу «Літаючий цирк Монті Пайтона». Ось в честь «Монті Пайтона (Monty Python)» мова названа Python.

Мову програмування Python вважають молодою. Насправді, розробка Python розпочалася в кінці 1980-х років, а перша повноцінна версія з’явилася у 1991 році. Так-що своє повноліття мова Python вже відзначила.

Своєю нинішньою популярністю Python зобов’язаний  саме застосуванні в бек-енді, як бонус –  машинному навчанні, аналізі даних. У Python багата екосистема лінійної алгебри, обробка сигналів, просунутих візуалізацій, різних математичних та статистичних підходів.

Google зробили ставку на Python в веб-інфраструктурі, чим добре підігріли інтерес до мови – тепер Python всюди. Філософія Python виявилася дуже практичною для комерційних завдань.

Окрім Python, розробникам слід фокусуватися не тільки на знаннях мови програмування , а й на загальних знаннях Computer Science. Також потрібно розуміти – щоб працювати в Data Science, Machine Learning або веб-розробці, потрібно знати не тільки синтаксис Python, але і конкретні бібліотеки і інструменти.

Нинішнє високе положення Python в рейтингу серед мов програмування – однозначний сигнал, що мова розвивається і нарощує популярність серед розробників.

А високий попит завжди народжує пропозицію.

Тому саме зараз – найкращий час, щоб розпочати вивчати програмування.

Сьогодні пробуємо, до наступного заняття приймаємо зважене рішення продовжити навчання.

Якщо ви чекали на знак долі, то це саме він.

Детальніше

Записатись на курс