Graphic, UI, Web Design – різниця

Graphic, UI, Web Design – різниця

Графічний дизайн, дизайн інтерфейсу користувача, web-дизайн – різниця

Що робить графічний дизайнер?

Графічний дизайнер, мабуть, одна з найвідоміших посад у світі дизайну та ІТ. Але чи знаєте ви, чим вони насправді займаються щодня?

Традиційно графічні дизайнери працюють з дизайном для друку та реклами: візитні картки, брошури, запрошення, листівки, флаєри, різноманітна рекламна продукція.

Друковані засоби максимально перейшли в цифрову сферу, область графічного дизайну максимально розширилась до розробки логотипів, піктограм, іконок, слайдерів, титульних сторінок для веб-сайтів та програм.

В останні роки межа між графічним дизайнером та веб-дизайнером майже стерлась, тому графічний дизайн часто служить загальним терміном для інших дизайнерських ролей. Але web-дизайнери знають і  використовують завдання графічного дизайну, але графічні дизайнери  не завжди можуть бути web-дизайнерами.

Graphic Designers глибоко розуміють основи дизайну: теорію кольору та типографіку, вміють розробити бренд-дизайн або брендбук та розуміються на фірмовому стилі, дизайні упаковок, етикеток, цінників, логотипів і рекламних матеріалів. Графічні дизайнери виконують більшу частину своєї роботи в таких програмних програмах, як Photoshop та Illustrator.

 

Що робить дизайнер інтерфейсів користувача (UI designer)?

Дизайнери користувальницького інтерфейсу (UI) – це професіонали в галузі дизайну, які відповідають за дизайн веб-сайтів, програм, мобільних застосунків чи інших цифрових продуктів, це інноваційні дослідники, які розробляють, досліджують, вдосконалюють web-сайти, програми та застосунки. Вони створюють чудові цифрові враження, які змушують людей повертатися знову на ресурс, виконують такі дизайнерські завдання, як підбір кольорів, поєднання шрифтів та налаштування макета веб-сторінки або меню програми естетично приємними і зручним для користувачів.

Дизайнери інтерфейсу працюють виключно над цифровими проектами, використовуючи в роботі  Photoshop, Illustrator, Figma або Sketch.

 

Що робить web-дизайнер?

Web-дизайнери зорієнтовані виключно на розробку веб-сайтів. Веб-дизайнери працюють переважно з веб-макетами, включаючи іконки, інфографіку, логотипи, каркасне проектування та прототипування, розробка мобільного та адаптивного дизайну. Веб-дизайнери не відповідають за створення діючого веб-сайту – вони зосереджуються лише на створенні візуального дизайну. Web-дизайнер – це гібрид між графічним дизайнером та дизайнером інтерфейсу.

Web-дизайнери працюють з графічними редакторами  Adobe + Figma або Sketch.

Приклад розробки дизайну застосунка на Figma від викладача New IT School.