Front-End, Back-End, Full Stack

Front-End, Back-End, Full Stack

Веб-сайт є обов’язковим і дуже важливим компонентом будь-якого бізнесу, щоб залишатися конкурентоспроможними та актуальними. Смаки, тенденції, методи та веб-рішення змінюються практично щороку, з’являється безліч нових сучасних компаній та проектів, тому web-розробники завжди матимуть роботу.

Web-процеси розбиваються на три основні концепції: інтерфейсна, внутрішня та повна. Відповідно існує 3 спрямування web-розробки: Front-End, Back-End та Full Stack Development.

Розберемо детальніше відповідні web-професії:

Front-End Developer

Front-End – це зовнішня частина веб-сайту, з якою взаємодіють користувачі, контрольована браузером вашого комп’ютера. Все, що ви бачите: меню, навігація, шрифти, слайдери – взаємодія HTML, CSS та JavaScript.

Front-End-розробники мають володіти HTML, CSS і Javascript, повинні бути знайомі з такими фреймворками, як Bootstrap, Foundation, Backbone, AngularJS і EmberJS, які забезпечують відмінний зовнішній вигляд незалежно від пристрою, а також бібліотеки, такі як jQuery і LESS. Безліч завдань для розробників web-додатків також вимагають досвіду роботи з Ajax, технікою для використання Javascript, яка дозволяє динамічно завантажувати сторінки, завантажуючи дані сервера у фоновому режимі.

Back-End Developer

Back-End робить можливим доступ до інтерфейсу веб-сайту та дозволяє зберігати дані. Back-End веб-сайту складається з сервера, додатка та бази даних. Back-End Developer будує і підтримує технологію, яка об’єднує компоненти, які разом дозволяють включити в першу чергу користувацьку частину веб-сайту.

Щоб сервер, додаток і база даних обмінювалися даними між собою, Back-End розробники використовують серверні мови: PHP, Ruby, Python, Java і .Net для створення додатка і такі інструменти, як MySQL, Oracle та SQL Server, щоб знайти, зберегти або змінити дані і повернути їх користувачеві в інтерфейсний код. Від Back-End-розробників часто вимагають досвід роботи з фреймворками PHP: Zend, Symfony, CakePHP; досвід роботи з програмним забезпеченням контролю: SVN, CVS або Git; та досвід роботи з Linux в якості системи розробки та розгортання.

Back-end розробники використовують ці інструменти для створення чистого, портативного, добре документованого коду.

Full Stack Developer

Професія була популяризована кілька років назад інженерним відділом Facebook. Ідея полягає в тому, що Full Stack Developer може працювати крос-функціонально в повному спектрі технології Front-End та Back-End. Робота і на стороні сервера і на стороні клієнта. Full Stack Developer працює в серверному веб-програмуванні, але також вільно володіє інтерфейсними мовами, які контролюють, як контент виглядає на стороні користувача.

Незалежно від проекту, Full Stack Developers повинні бути добре знайомі з усіма технологіями веб-розробки: налаштування серверів Linux, створення серверних API-інтерфейсів, занурення в клієнтський JavaScript, перетворення дизайну на CSS.

Незалежно від типу web-розробки, для web-розробника важливі такі навики: уважність до деталей, здатність швидко та постійно навчатися, вміння ефективно вирішувати проблеми в нестандартних ситуаціях.

Зараз найкращий час для створення кар’єри в галузі веб-розробки, незалежно від напряму, який ви оберете. За прогнозами експертів, заробіток веб-розробників збільшуватиметься найшвидше, ніж середній показник для всіх професій.

Перегляньте курс ”Web development” Vinnytsia IT School, щоб зробити свій перший крок на Web-шляху.

Успіхів, натхнення та терпіння!

Детальніше