Soft skills IT-шника

Soft skills IT-шника

Soft skills – універсальні навички, потрібні не тільки для успіху в якійсь одній області, а для життя в цілому.

Є те, що необхідно завжди: вміння слухати, говорити і домовлятися. У базовому розумінні це знання як вести бесіду, аргументувати свою позицію, вибудовувати контраргументації, ставити правильні питання, давати зворотний зв’язок. Але є і більш цілеспрямовані комунікативні навички – наприклад, комунікації в продажах, управлінні, уміння вести переговори.

В IT важливими є такі персональні навики:

 1. Бути частиною команди – вливатися в колектив і знаходити спільну мову з колегами, зуміти заразитися спільною метою.
 2. Самоорганізація – вміння організувати свої робочі час, думки, дії.
 3. Відповідальність – за свою роботу, слова і вчинки.
 4. Проактивність – проявляти ініціативність, не затискатись в колі своїх прямих обов’язків, намагатися робити трохи більше, ніж входить в зону відповідальності. (Давати поради по загальному поліпшенню процесів роботи команди).
 5. Самостійність – бути впевненим у собі, не боятися брати на себе відповідальність і приймати рішення.

Справжній ІТ-шник – це людина з вогнем в очах, яка любить свою професію, кожен день отримує задоволення від своєї роботи, і хоче своєю справою змінювати цей світ на краще.

Як розвивати soft skills?

 • Зробіть своє навчання і розвиток безперервним процесом: отримуйте новий досвід, знайомтеся з професіоналами, беріть на себе більш складні завдання, використовуйте нові інструменти в житті і, головне: робіть це постійно.
 • Навчіться ефективно планувати та організовувати свій розвиток, використовуйте різні формати розвитку і навчання.
 • Ставтеся до навколишнього інформації з цікавістю: вивчайте навколишні вас бізнес-процеси, постійно дізнавайтеся про нові тренди, цікавтеся досягненнями в ваших областях інтересів.
 • Розвивайте навички поступово та фільтровано: вибирайте саме ті напрямки, які дійсно допоможуть вам досягти успіху у вашій роботі, навчанні або бізнесі.
 • Візьміть собі за звичку читати літературу та інформаційні ресурси у вашій області щодня, постійно нарощуючи рівень експертизи. Нарощуйте її не тільки в професійних областях, але і в області персональної і особистої ефективності.
 • Знайдіть людей, у яких ви хочете вчитися і з яких ви хотіли б брати приклад (як в особистісному, так і в професійному плані).
 • Використовуйте можливості організацій альтернативної освіти у своєму місті максимально: відвідуйте корисні і цікаві для вас заходи: майстер-класи, тренінги, семінари. Заздалегідь визначайте їх якість і рівень спікерів.

У технологічному світі особливо важлива здатність вчитися новому і переучуватися, гнучкість і ефективність у вирішенні нестандартних завдань. З ними ми стикаємося щодня, але якогось спільного алгоритму життєві і робочі питання не підкоряються. Ось чому знання тільки технічних деталей не гарантує успішного вирішення поставлених завдань. Ось чому успішність в шкільній або університетській освіті не гарантує успішності в житті. Пам’ятайте, цікаві і допитливі люди, успішні, захоплюючі, уміють зачарувати та відкриті!

PS. На світлинах студенти курсу “Web development”