Розробники часто використовують в своїх проектах „бібліотеки” та „фреймворки”. Давайте розбиратися.
І бібліотеки, і фреймворки – це багаторазовий код, написаний іншими розробниками. Їх мета – допомогти вам вирішити загальні проблеми більш простими способами.
В обох випадках, ми будемо мати склад файлів, де будуть функції, класи і.т.д., які написані на мові програмування.
Бібліотека в програмуванні – це додаткові можливості, які потрібні нашій розробці. Це незалежний код, який ми можемо підключати до нашого проекту як незалежний модуль. Через бібліотеки ми можемо додати нашому проекту готовий додатковий функціонал. Це можуть бути такі можливості, як робота з датою, email, прийом платежів, робота з базою даних і.т.д.
Звичайно, можна написати функції і класи, які є в бібліотеці самостійно, але оскільки вже є готові рішення, нерозумно ними не скористатися. Не обов’язково винаходити колесо на кожному етапі розробки, достатньо його вміти прикрутити.
Ми можемо підключати багато різних незалежних бібліотек до проекту, кожна з яких буде давати нам якісь можливості. Майже 4000 різноманітних JavaScript та CSS бібліотек можна знайти на безкоштовному CDN-сервісі cdnjs.com.
Що таке фреймворк? З англ. мови Framework – це “основа”, “каркас”, “конструкція”, це програмний засіб, розроблений для універсальності та багаторазового використання для забезпечення функціональності як частини більшої програмної платформи, що полегшує розробку програмних додатків, продуктів та рішень. Простіше кажучи, програмне забезпечення що служить спрощенню створення нового програмного забезпечення.
Потрібно розуміти, що фреймворк для нашого проекту має бути один.
Фреймворк, як і бібліотека пропонує нам набір готових функцій і можливостей, які допомагають нам в розробці.
Головна відмінність в тому, що фреймворк – це “скелет” або “каркас”, на якому будується проект. Фреймворк створює архітектуру проекту, на основі якої ми будемо його розвивати.
Бібліотек може бути багато, а фреймворк – один.
Для кожної мови програмування (технології) написано багато різних фреймворків, які ми можемо використовувати в своїй розробці.
Слід пам’ятати, що найкращого фреймворку чи бібліотеки не існує. Вибір фреймворку або бібліотеки повністю залежить від рівня вашого проекту, вимог та ваших цілей. Кожен фреймворк або бібліотека має як плюси, так і мінуси.
Затребувані Frontend JavaScript та CSS Framework, Libraries: React.js, Vue.js, Angular, jQuery, Node.js, Ember.js, Bootstrap, Bulma
Вітаємо наших студентів з успішним закінченням курсу “Web development” (17+)
Бажаємо нашим студентам, успіхів, натхнення, гарного коду. Бажаємо, щоб ваші сайти працювали, як швейцарські годинники. Нехай цікаві проекти самі знаходять вас.
Нехай хвороби не роблять вам в житті погоди.