Візуальне програмування – що це?

Візуальне програмування – що це?

Візуальне програмування ідеально підходить дітям 7-10 років для перших кроків у програмуванні. Візуальне програмування описує процеси в графічному вигляді, на відміну від текстового подання, де потрібно докласти додаткових зусиль, щоб синтаксично правильно написати код мовою програмування.

Візуальне програмування – це етап перед вивченням текстових мов програмування.

Це вивчення програмування на базі візуальних середовищ, таких, як Scratch, Blockly та інших подібних візуальних онлайн-середовищ

У випадку з візуальним програмуванням надається можливість описувати процеси в легкому для розуміння поданні і достатньому рівні абстракції.

У програмуванні величезна доля зусиль витрачається на специфікацію конкретної мови програмування: синтаксис, правила написання (десь потрібна крапка з комою, десь потрібні фігурні дужки, десь взагалі ні один вислів не обходиться без дужок).

Окрім того, програмування вимагає шкільного математичного підґрунтя, тобто конкретних математичних знань шкільної навчальної програми.

Scratch та Google Blockly були створені для нового стилю програмування, у якому головну роль грає візуалізація. Це спеціальне середовище, редактор візуального програмування.

Користувачі перетягують візуальні блоки, щоб створити додаток. Набору тексту мінімум: учні друкують на клавіатурі назви змінних, назви функцій, діалоги персонажів, координати, градусні міри кутів, все інше можна обрати. Візуальне програмування підтримує основні концепції програмування: ви можете побачити всім відомі умовні оператори, блоки циклів з умовою та передумовою і т.д.

Вражаючі особливості візуального програмування:

  • Легко вивчати.
  • Простота і гнучкість.
  • Не потрібні серйозні навички програмування.
  • Просте управління.
  • Можливість експорту програми в JavaScript, Python, Dart, PHP або XML.
  • Відкритий вихідний код.

 

На світлинах наші наполегливі студенти курсу “Візуальне програмування”