Тайм-менеджмент в IT

Тайм-менеджмент в IT

Сучасне життя помітно прискорюється і продовжує набирати обертів.

Грамотне планування або ж сучасний термін тайм-менеджмент допомагає не тільки ефективно використовувати робочий час, а й скорочувати його.

Ось декілька правил грамотного планування та якісного виконання своєї роботи:

 1. Всі найважливіші справи вранці.
 2. Дотримуйтесь правила Парето – “20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату”, тобто 20% найпріоритетніших (термінових і важливих) справ потрібно зробити спочатку.
 3. Встановлюйте дедлайни. Обов’язково закладайте строки виконання.
 4. Не забувайте відпочивати! Це стосується і відпустки (канікул), і активних вихідних в кінці тижня, і відпочинку протягом робочого дня. Адже якщо людина добре відпочила, то вона працює краще і все встигає. Протягом робочого дня можна скористатись методом «помідора». 25хв. – сконцентрованої роботи 5 хв – перерви. Після 4 циклів – велика 15-20-хвилинна перерва.
 5. Автоматизуйте рутинну роботу. Якщо у вас є така робота, яку ви повинні робити постійно і саме вона займає багато часу, то краще знайти спосіб, як цю роботу автоматизувати.
 6. Не забувайте хвалити себе та інших при завершенні справи (проекту). Можна хвалити також в кінці кожного робочого дня, хоча б за те, що всі записані напередодні ввечері завдання викреслені зі списку.
 7. Плануйте справи заздалегідь. Планувати свої справи, потрібно починаючи від більшого до меншого, переходити від довгострокових справ до короткострокових. А складне завдання простіше розбити на декілька дрібних.
 8. Навчіться говорити НІ. Якщо якісь справи або люди не входять до плану Ваших термінових справ, краще їм відразу сказати «НІ». І не потрібно думати, що Вас можуть не так зрозуміти. Справжні друзі завжди зрозуміють.
 9. Фільтруйте інформацію для того, щоб не перевантажувати свій мозок непотрібною інформацією, а значить і не витрачати на неї свій час.
 10. Прибирайте робоче місце. Говорять, що захаращений стіл – це ознака творчого безладу. Порядок дає можливість знайти все, що потрібно за короткий проміжок часу та не відволікає від справ.
 11. Живіть так, ніби це ваш останній день в житті. За таким принципом жив Стів Джобс. Він запитував себе: “ Якби сьогодні був мій останній день, робив би я те, що збирався робити?”
 12. Єдиний спосіб робити роботу відмінно – любити те, що робиш. Якщо ви ще не знайшли таку справу, то продовжуйте шукати. Не здавайтесь. Ви відчуєте, коли знайдете її.

А з правильним плануванням свого часу Ви обов’язково досягнете всіх своїх поставлених цілей!

PS. Світлини з занять напрямку програмування.