Успіх у професійній діяльності

Успіх у професійній діяльності

Домагаючись досконалості у своїй справі, ми часто діємо методом проб і помилок та шляхом власного досвіду. Це корисно, дієво, обов’язково колись спрацює, але уповільнює ваш прогрес, особливо у сучасному надшвидкому темпі життя. Правильна тактика допоможе швидко досягти успіху в будь-якій галузі.

Вчіться у професіоналів, завжди підвищуйте свій професійний рівень.

Якщо ви хочете робити щось добре, вчіться у практиків. Щоб стати першим, доведеться вчитися швидше і більше, ніж інші. Традиційні методи, наприклад, підручники, уже не працюють так ефективно. Навчаючись у практиків, ви дізнаєтеся те, про що не пишуть у підручниках – про те, що найкраще працює в реальному житті. Неважливо, що це – розробка програм, дизайн чи мистецтво.

ІТ-рекрутери завжди дивляться на сертифікацію кандидата в резюме. Не пошкодуйте часу на підвищення кваліфікації – це може значно прискорити ваш прогрес. Читайте онлайн-керівництва, проходьте різноманітні курси. Окрім платних, в інтернеті є також безкоштовні або умовно-безкоштовні курси. Можна зазирнути на Coursera, Prometheus, LinkedIn Learning, FreeCodeCamp, Academic Earth, edX, Khan Academy, …

Орієнтуйтеся на амбітних людей, розширте свій нетворкінг.

Більшість прагне до стабільної зарплати і одночасно до нескладної роботи. Але якщо ви хочете досягнути успіху в обраній професійній діяльності, потрібно змінити мотивацію.

Оточіть себе тими, хто спонукає та мотивує до майбутнього, а не до минулого. Змінитися має все: ваші думки, дії і зусилля. Оточіть себе амбітними людьми, які завжди готові вчитися і рости і це можуть бути не тільки люди, що знаходяться близько біля вас, це можуть бути автори книг, які ви читаєте, блогери, яких ви дивитесь, ментори курсів, які ви проходите. Спілкуйтеся з тими, хто успішніший за вас. Вони будуть підштовхувати вас вперед, ділитися мудрістю і мотивувати.

Статистика показує, що 85% посад закриваються за рахунок зв’язків. І це не корупція і не кумівство. Просто повірити в те, що співробітник гідний, набагато простіше, коли хтось за нього ручається.

Розширення своїх зв’язків особливо ефективне в пошуку роботи:

– підписуйтесь в соціальних мережах на компанії, якими ви захоплюєтеся або в яких хочете працювати;

– можете звернутися до їх поточних співробітників, щоб попросити поради/рекомендацій;

– безпосередньо зв’язуйтеся з HR-ами, рекрутерами, керівниками (холодні дзвінки або повідомлення – це важко, але, можливо, вони саме  зараз шукають когось схожого на вас, а у вас вже є один плюс – проактивність);

– попросіть своїх онлайн-знайомих зв’язати вас з тими, кого вони знають (до мене тут звернувся знайомий, йому потрібна робота в вашій області – це вже надзвичайно).

Працюйте старанніше та більше за інших.

Щоб домогтися прогресу, вам доведеться працювати більше, ефективніше і наполегливіше, ніж інші. Погляньте на відомих спортсменів – вони успішні, тому що працювали більше за інших. Так, у них є талант і здібності, але славу їм принесла саме працездатність, адже є точно набагато талановитіші та здібніші.

Багато хто хоче досягти успіху. Але вони відпочивають більше, ніж працюють. Дозволяють багато відпочивати на вихідні, щовечора дивляться серіали. Це не означає, що поки ви не досягнете успіху, ви не можете розважатися. Якщо ви хочете добитися чогось в своїй справі, почніть працювати більше. Іноді варто попрацювати у вихідні, щоб укластися в дедлайн та щоб досягнути гарного результату. Звикайте працювати над власними проектами після роботи. Звикайте до результативності, звикайте до успіху.

 Задайте ритм своїй професійній діяльності. Будьте динамічнішими за інших.

Хоча б 6 годин на день мають бути присвячені роботі (або професійному розвитку). В тому числі, оптимально, і по суботах з неділями, якщо ви початківець. Для початківця такий темп роботи не загрожує професійним вигоранням. Робота, яка спочатку здавалася складною, ставатиме все простішою і простішою, а от ритм, який ви задали, має бути стабільним.

Спробуйте вийти із зони комфорту. Пересильте себе і почніть робити те, для чого, вам поки не вистачає кваліфікації. Іноді вам може здатися, що ви недостатньо гарні – це так званий «синдром самозванця». Але з часом ви зрозумієте, що ви можете осилити все і що це тільки сумніви. Головне – діяти та брати на себе випробування. Якщо ви відчуваєте, що досягли своєї межі  – починайте новий рух. Пам’ятайте: те, чого ви навчитеся, і як сильно ви виростете, залежить від рівня ваших колег, керівників та внутрішньої мотивації.

Якщо ви хочете швидко підніматися по кар’єрних сходах, доведеться постійно вчитися. «Якщо ви найрозумніша людина в кімнаті, ви перебуваєте не в тій кімнаті», – Конфуцій.

Все найцінніше в житті дістається з працею.

Знаходьте роботу самі.

Як тільки у вас з’явилися знання, кращий спосіб отримати роботу мрії – створити її. Будьте проактивні. Ви можете запропонувати ідею керівникові і показати, як ви допоможете компанії.

Якщо у вас немає роботи, займіться фрілансом. Якщо вам некомфортно шукати клієнтів, запропонуйте допомогу друзям, знайомим або членам сім’ї. Тільки не забудьте домовитися про оплату – люди ніколи не цінують роботу, яка дісталася їм безкоштовно. Завдання не в тому, щоб зробити щось безкоштовно. Вам потрібен зразок роботи для портфоліо, щоб підтвердити свої навички.

Якщо вас ще не запрошують на роботу мрії, значить, на даному етапі ще є куди рости.

Отримайте професійний досвід.

На початку професійного шляху вчитися важливіше, ніж заробляти. Ваш досвід визначає траєкторію розвитку. Можливо, поки ви проходите неоплачуване стажування, хтось отримає роботу початкового рівня. Але коли ви почнете працювати, то швидко обійдете суперника.

Хороше тримісячне стажування може принести стільки ж досвіду, скільки три роки роботи на посаді початкового рівня, де знання будуть обмежені рівнем ваших колег і керівників. Стажування може давати  вам багато цінної інформації кожен день.

Ви можете також записуватись та відвідувати семінари, майстер-класи, конференції, онлайн-вебінари компаній, які вас зацікавили, слідкувати за пропозиціями та івентами різних компаній.

Створюйте довіру до себе.

Розширюйте портфоліо, список публікацій, робіт, досягень, покращуйте резюме. Прагніть не тільки вчитися, а й підвищити свій авторитет. Основний бонус стажування у відомій компанії – ви зможете вказати це в резюме.

У будь-якій професії є способи довести свою репутацію, продемонструвати професіоналізм, наприклад, написати статтю для журналу, виступити на заході, попрацювати у відомій компанії.

Зберіть свій список кращий досягнень і претендуйте з легкістю на будь-яку роботу.

Пам’ятайте: Якість завжди краще, ніж кількість.

Не бутьте зарозумілими і самовпевненими.

Ви можете зустрічати людей, які називають себе кращими, пропрацювавши в професії всього 2-3 роки. Неважливо, який у вас стаж: завжди знайдеться хтось розумніший і кращий, а ви завжди можете навчитися чогось ще. І чим далі ви просуваєтесь в своєму розвитку, тим ясніше розумієте, що не знаєте нічого.

Іноді доведеться виконувати завдання, які вам не подобаються, або ваші проекти можуть бути провальними, але це частина шляху до успіху. Озирнувшись назад, ви зрозумієте, що труднощі і невдачі зробили вас тими, хто ви є. І ви будете за це вдячні.

Якщо будете користуватися цими рекомендаціями, з вас вийде відмінний співробітник, якого захоче будь-яка компанія. Навіть якщо досвіду поки не так багато, інші не роблять цих кроків і тому – програють.

PS. На світлинах студенти курсу “Web development” 17 + New IT School (Vinnytsia)