Web/UI/UX Design – розбираємось в термінології

Web/UI/UX Design – розбираємось в термінології

Web-designer, UI/UX-designer – одна з найбільш затребуваних і високооплачуваних професій в IT-індустрії. Web-designer проектує дизайн web сайтів,  розробляє концепцію сайту,  застосовує різні візуальні стилі для web, здійснює підготовку макета для верстки, володіє типографікою, модульними сітками; застосовує теорію кольору та композиції на практиці. UI/UX-designer охоплює ще більший спектр завдань, розробляючи дизайн не тільки сайтів, а й мобільних застосунків (додатків)

В сучасному технічному середовищі терміни UI (user interface / користувацький інтерфейс) і UX (user experience / досвід взаємодії) стали фігурувати досить часто.

UI або UX – це завжди дизайн, це неоціненна частина будь-якої розробки, що орієнтується на клієнта. UI-дизайнер створює інтерактивні проекти, фокусується на візуальних інструментах вашого сайту або програми: кнопки, меню, іконки, колір, текст.., тобто елементи, які безпосередньо пов’язані з взаємодією користувача і системи. Такі елементи є фантастичними інструментами, що впливають на роботу користувача, але вони лише частина глобального завдання.

На UX впливає безліч факторів – маркетинг, швидкість експлуатаційної якості, колірна гамма, бренд, індивідуальність, клієнтська підтримка, встановлені очікування, фінансовий підхід, візуалізація і тд. UI/UX дизайнери повинні гарантувати, що ваш сайт зручний для користувача, інтуїтивно зрозумілий, на ньому легко орієнтуватися і знаходити необхідну інформацію.

Коли дизайн не є очевидним для користувача, це може негативно вплинути на продуктивність і трафік вашого веб-сайту. UI є частиною UX. Мета обох – поліпшити, спростити, зробити зручніше. Але, хоч ці терміни і тісно пов’язані, вони аж ніяк не синоніми. Ви можете мати відмінний UI, але жахливий UX, і навпаки. Дизайнери, в основному, займаються саме UI. Тому дизайнерам потрібно звертати більше уваги на UX і розширювати свій фах дизайнера до проектувальника, аналітика та маркетолога, щоб досягти максимального результату.

Сучасний інструментарій для дизайнера – це Figma  – хмарний інструмент, який дає можливість вести спільну роботу над проектом відразу декільком фахівцям в реальному часі.

Figma – новий та безкоштовний інструмент, що стрімко набирає популярність у всьому світі! Уже не потрібно розробляти макети сайтів в Photoshop. Figma сьогодні займає позицію №1 в списку інструментів сучасного Web (UI) дизайнера – це актуальний векторний дизайн інтерфейсу сайтів і мобільних додатків, революційна система “розумних” компонентів для створення адаптивних дизайнів, інтерактивних прототипів, це колосальне прискорення і полегшення подальшої роботи з макетом для верстальника та програміста, це командна робота над дизайном, контроль версій і багато іншого.

Figma має як браузерну версію так і десктопний додаток! Figma допомагає створювати прототипи інтерфейсів, дизайни сайтів, ілюстрації і векторну графіку, це дизайн-мислення зі створення сайтів – аналітика, прототипування, налаштування сіток, візуальна комунікація.

Чіткі межі між digital-професіями в дизайні стираються. Ще пару років тому, компанії набирали вузьких фахівців, але сьогодні знову повертаються до «універсалів», які поєднують кілька суміжних навичок. Це продуктові дизайнери, які розуміють аудиторію і продукт – як UX-дизайнери, вміють створювати зручний інтерфейс – як UI-дизайнери, і до того ж можуть зверстати сайт і зробити для нього фото-, відео- або 3D-контент.

Людина, яка проектує інтерфейси, – це стратег, вона повинна володіти сильним аналітичним мисленням, мати високорозвинену емпатію та уміння проникати в суть речей. І обов’язково практичні навички – це володіння різними технологіями та інструментами. Щоб стати  високопрофесійним дизайнером, окрім володіння графічними редакторами, потрібно ретельно працювати, читати книги і статті з дизайну (композиція, кольорознавство, типографіка) і з психології (треба розуміти, як людина робить вибір і як працює її мозок) та дуже багато практикуватися.

Figma – інструмент саме для таких фахівців.

Яку інформацію ви, як замовник, повинні надати Web/ UI/UX дизайнеру?

  • Інформація про вашу компанію або галузь.
  • ТЗ вашого проекту: як і для чого.
  • Ваша цільова аудиторія.
  • Огляд того, що роблять ваші конкуренти.
  • Відомості про ваш бренд, включаючи тон, стиль і рекомендації з дизайну.
  • Узгодити терміни виконання проекту і терміни тестування проекту.
  • Узгодити бюджет проекту.

Тому можна переконатись, що Web-designer, UI/UX designer – це професії, за якими майбутнє.


Детальніше про курс 12-17р


   Детальніше про курс  17+